Csiri-biri torna
A 40 perces mozgásfejlesztő foglalkozásokra olyan 1-3 év közötti gyerekeket várunk, akik nem tudnak egy helyben ülni és szívesen fedezik fel a kúszás, mászás, pörgés, forgás, gurulás, ringatózás, futkározás, lóbálás, háton zötyögés, vagyis a térben való mozgás örömét. A mozgások végrehajtásához speciális tornaszereket, irányított játékos gyakorlatokat, valamint sok-sok dalt és mondókát alkalmazunk.
A különböző eszközök használatával fejlődik a gyerekek egyensúlyozó-és állóképessége, szem-kéz és szem-láb koordinációja:
Egyensúlyozó tölcsér segítségével a gyermek megtapasztalja a bizonytalan egyensúlyi helyzetet és elsajátítja az ahhoz való alkalmazkodást. Sérült, magatartásos gyermekeknél a bölcsőben való ringás élményét idézhetik vissza.
A trambulin használatával fejlődik a gyermek vesztibuláris (egyensúlyi) rendszere és erősödik az izomzat.
A libikóka használata: a lábak egymás mellé helyezése, a billenési pont érzékelése koncentrációt és egyensúlyozást, valamint szem-láb koordinációt igényel a gyerekektől.
Mászó alagút: az önfeledt bújócskázás során észrevétlenül fejlődik a gyermek mozgáskultúrája és térérzékelése. A gyermek újból és újból át szeretné élni a bebújás-kibújás élményét, mellyel fejleszthetjük testének megismerését.
Billenő rácshinta segíti a gyerekek egyensúlyérzékének és koordinációs készségének fejlesztését, ugyanakkor remek szórakozást nyújt.
Fiziológiás labda: képességfejlesztő, főleg a nagy mozgásigényű gyermekek számára, valamint kitűnően erősíti a hátizmokat.
Az ejtőernyőt leginkább a csoportos játékokhoz tervezték és kiválóan alkalmas a gyermekek mozgáskészségének fejlesztésére. Ezek a játékok fejlesztik a csoportszellemet, a társas kapcsolatokat, izgalmasak és mozgalmasak. A gyermekek pszicho-motoros fejlesztéséhez elengedhetetlen kellék.
Programvezető: Bodor Piroska mozgásfejlesztő pedagógus