facebook
logotype
deco

Oldalainkat 6 vendég és 0 tag böngészi

img1
img2
img3
img4
img5
img6

Karácsonyi közös élelmiszersegélyezési akció

A németországi Johannita Lovagrend és az ATU cég jóvoltából, a Lókodi Ifjúsági Alapítvány (LIA) és a Wolter Alapítvány szervezésében 2011 utolsó napjaiban immár harmadszor került sor nagyszabású humanitárius segélyakcióra. Az idén is több mint 12000, hátrányos helyzetű személy, illetve család részesült segélycsomagban, ami többnyire alapélelmiszert és tisztálkodási szereket tartalmazott az átlagosan 16-18 kg-os kiszerelésben, németországi családok és iskolások adományaként.

A 11 tehergépkocsinyi segélyből a Hargita és Kovászna megyei

gyermek- és felnőttvédelmi rendszerekben nyilvántartott sérülteknek és az öregotthonok lakóinak, valamint más rászorulóknak egyaránt jutott. Udvarhelyszéken, Csíkszéken, Gyergyószéken, Erdővidéken, Háromszéken, Mezőségben és Csángóföldön a különböző felekezetű egyházközségek, valamint felkért szervezetek és intézmények állították össze a szükségben levő családok jegyzékét. A segélyek célba juttatásában a Gondviselés Segélyszervezet és az érintett unitárius egyházközségek is részt vállaltak, akik 29 településen mindösszesen 801 segélycsomag célba juttatását biztosították.